Sadzonki borówki amerykańskiej

Nasza szkółka borówki amerykańskiej oferuje sadzonki 2 i 3 letnie, które są idealne zarówno dla hodowców dużych plantacji, jak również osób zajmujących się przydomową uprawą. Nasze sadzonki borówki amerykańskiej charakteryzują się niezwykle silnym wzrostem, obfitym owocowaniem oraz dorodnymi owocami, w zależności od odmiany, na jaką się Państwo zdecydują. Dokładamy wszelkich starań, aby rośliny były wolne od chorób oraz wszelkich szkodników. W naszej ofercie, znajdą Państwo sadzonki borówki , które owocują w różnych okresach. Wyróżniamy przede wszystkim odmiany wczesne, średnie i późne. Poniżej przedstawiamy Państwu krótką charakterystykę oferowanych przez nas odmian. Mamy nadzieję, iż będzie to pomocne w wyborze i pozwoli podjąć właściwą decyzję. 

Earliblue

Ta odmiana charakteryzuje się wczesnym owocowaniem, zazwyczaj w pierwszej połowie lipca, a jej największą zaletą są jędrne, niepękające owoce. Sadzonki borówki Earliblue są skrzyżowaniem odmiany Stanley i Weymount, dzięki czemu krzewy charakteryzują się siłą, a pędy są odporne na wyginanie. Ta odmiana jest niezwykle plenna i oferuje średnie i duże owoce. 

Duke

Podobnie, jak poprzednia odmiana, Duke owocuje w pierwszej połowie lipca dużymi, nieco spłaszczonymi owocami. Krzewy zakwitają dopiero po zakończeniu wiosennych przymrozków i osiągają pędy o długości nawet 180 cm. Ta odmiana wymaga jednak  regularnego przycinania. 

Sunrise

Sunrise to sadzonki borówki amerykańskiej wcześnie owocujące, bowiem pierwszych zbiorów można dokonać już w połowie lipca. Roślina charakteryzuje się luźnym i rozłożystym pokrojem. Jest średnio plenna, a owoce przybierają nieco spłaszczony kształt. Decydując się na uprawę tej odmiany należy pamiętać, iż należy dokonywać regularnych zbiorów, ponieważ dojrzałe owoce bardzo często opadają.

Patriot 

Patriot jest również odmianą wczesną, która charakteryzuje się średnią siłą wzrostu. Sadzonki borówki oferują bardzo duże owoce podczas pierwszego dojrzewania, oraz nieco mniejsze podczas kolejnych zbiorów. Odmiana niezwykle plenna.

Spartan

Spartan to kolejna wczesna odmiana. Roślina może osiągnąć nawet 180 cm wysokości oraz charakteryzuje się luźnym pokrojem. Owoce podczas pierwszego dojrzewania są bardzo duże, jednak podobnie jak w poprzednim przypadku, podczas kolejnego dojrzewania są nieco mniejsze. 

Bluejay

Sadzonki borówki amerykańskiej Bluejay są odmianą, która późno kwitnie i owocuje pod koniec lipca. Owoce dojrzewają jednocześnie oraz są odporne na opadanie i pękanie. 

Bluecrop

Odmiana średnia, owocująca na koniec lipca/ początek sierpnia. Roślina charakteryzuje się luźnym krzewem o silnym wzroście oraz wzniesionych pędach, które mogą uginać się pod ciężarem owoców, które łączą się w bardzo duże grona. Bluecrop jest odmianą niezwykle odporną na mrozy i susze. 

Nelson

Nelson jest odmianą późną, która owocuje w drugiej połowie sierpnia. Sadzonki borówki charakteryzują się wzniesioną koroną oraz dużymi, jędrnymi owocami o jasnoniebieskiej barwie i niewielkiej bliźnie poszypułkowej. Odmiana bardzo plenna, a owoce nie tracą swojego smaku oraz aromatu nawet podczas chłodnych dni. 

Toro

Odmiana średnia, owocująca końcem lipca. Roślina charakteryzuje się bardzo dużymi, jędrnymi owocami o matowo-niebieskiej barwie, które dojrzewają równomiernie. 

Bluegold

Odmiana Bluegold owocuje na początku sierpnia i charakteryzuje się dużymi owocami  o bardzo wyrazistym jasnym nalocie. Roślina jest niezwykle silna, jednak cechuje się niewielkim wzrostem. 

Darrow

Darrow to odmiana późna, krzew owocuje pod koniec sierpnia, a nawet początkiem września. Bardzo silna i rozłożysta, dlatego wymaga regularnego i umiejętnego cięcia. Oferuje bardzo duże i dorodne owoce, które nadają się do różnego rodzaju deserów. 

Lateblue

Bardzo późna odmiana, owocuje w okresie od połowy września, aż do października. Sadzonki borówki bardzo silnie wzrastają oraz posiadają drobne, zagęszczone pędy. Owoce są średniej wielkości oraz dorastają na długich szypułkach. Należy podkreślić, iż tą odmianę zaleca się uprawiać w cieplejszych regionach Polski, bowiem roślina lubi ciepło, a więc zbyt niska temperatura może powodować, iż owoce nie będą dojrzewać. 


Podkreślamy, iż wszystkie sadzonki borówki amerykańskiej dostępne w naszej ofercie charakteryzują się tradycyjnym rozmnażaniem. Wierzymy, że dzięki temu owoce zachowują swój naturalny wygląd, smak oraz zapach. Zachęcamy do zakupu, a w razie jakichkolwiek wątpliwości służymy pomocą.Materiał szkółkarski tworzymy z sadzonek półzdrewniałych w tunelach foliowych na początku lipca. Ukorzenione sadzonki przetrzymujemy do wiosny następnego roku w namiocie, a potem szkółkujemy. We wrześniu materiał nasz doskonale nadaje się do wysadzenia na miejsce stałe.

Gwarancją bardzo dobrej jakości naszego materiału jest lustracja matecznika oraz sadzonek przeprowadzana co roku przez Mazowiecki Inspektorat Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, mieszczący się w Wesołej koło Warszawy.

Przyszli plantatorzy, kupujący u nas materiał szkółkarski mają zapewnione fachowe doradztwo.

Przed założeniem plantacji, należy dobrać odmiany do warunków przyrodniczych oraz ekonomicznych, jakie panują w danym regionie kraju.